הסרת נגעים | הרברט סמואל סנטר

הסרת נגעים

קלוז אפ - עין עתידנית

הסרת נקודות חן, שומות ונגעים בעור

הסרת נקודות חן, שומות ונגעים מהעור – חורגת לעיתים מהצורך האסתטי. לפני שמבצעים הסרת שומה או כל נגע עור אחר חשוב להגיע לאבחון אצל רופא עור. הרופא צריך לבדוק אם מדובר בשומה סטנדרטית שפירה או בנגע עור, המעיד או החשוד כמעיד על תהליך סרטני או טרום סרטני.

האם כדאי להסיר נקודת חן, שומה או נגע שפיר?

הסרת שומה, נקודות חן ונגעים שפירים בעור מומלצת לעיתים גם שלא לצרכים אסתטיים. ההמלצה הרפואית מושפעת ממיקום הנגע, גודלו, מידת החשיפה שלו לשמש או למגע. החשש הוא שנגע שפיר עלול להפוך לגידול טרום סרטני או סרטני ועל כן כדאי להפטר ממנו בשלב מוקדם יותר. 

מתעניינים בהסרת שומה או נקודת חן? צרו קשר לתיאום תור עם פלסטיקאי

סימנים לכך שמדובר בשומה מסוכנת

נגע עור מגרד, מדמם או שעובר שינוי בגודל או בצבע הוא כמו אזעקת "צבע אדום". זה נכון גם לגבי שומה או נקודת חן, שהגבול בינה לבין העור סביבה הופך ללא סדיר, לא סימטרי או בעל גוון שאינו אחיד. כאשר קוטר השומה גדול מ-6 מ"מ – מומלץ לפנות לייעוץ רפואי בכל מקרה.

שיטות להסרת שומות/ נקודות חן ונגעים בעור

 • ניתוח – הסרה מלאה של הנגע או השומה המחייבת הרדמה מקומית ותפרים
 • צריבה באמצעות חנקן נוזלי 
 • טיפול לייזר
 • מחט חשמלית
 • שילוב של טכניקות 

שיטת הטיפול נבחרת בהתאם לגודל הנגעים או השומות, עומקם, מיקומם וסוגם. ייתכנו גם פרמטרים נוספים שהרופא ייקח בחשבון, כמו: גיל המטופלים ומצבם הבריאותי הכללי.

ביופסיה

כאשר מבצעים פרוצדורה רפואית להסרת שומה או נגע עור אחר, נשלחת דגימה ממנו לבדיקה פתולוגית. בדיקה זו נועדה לשלול תהליך סרטני או לזהותו מוקדם ככל האפשר. על פי תוצאות הביופסיה עשוי הרופא להנחות את המטופל לבדיקות המשך או להפנותו לטיפול רפואי משלים.

הסרת שומות, נגעים ונקודות חן לצרכי אסתטיקה

לקראת הטיפול

טיפולים שונים מחייבים הערכות מוקדמת. בהתאם לסוג הטיפול הנדרש ולמצבכם הרפואי, תקבלו מהרופא הנחיות כיצד לנהוג.

משך הטיפול

טיפולי אסתטיקה להסרת שומות, נקודות חן או נגעי עור כרוכים בפרוצדורות רפואיות קצרות מאוד. לרוב מדובר בפרוצדורות האורכות דקות ספורות.

כיצד לנהוג לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול תקבלו הנחיות ברורות מהרופא כיצד לנהוג כדי להמנע מזיהומים ומסיבוכים. אם מדובר בפרוצדורה ניתוחית, תקבלו הנחיות מתי להגיע להסרת התפרים. 

לתיאום תור להסרת שומה, נקודת חן או נגע בעור - צרו קשר

צרו קשר

טלפון:076-5310262
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   Contact Us:
   9753* | Send us a Message: