הסרת קעקועים | הרברט סמואל סנטר

הסרת קעקועים

קלוז אפ - עין עתידנית

הסרת קעקועים לצמיתות

העלמת קעקועים מתבצעת כיום באמצעות טכנולוגיה חדשנית שמביאה תוצאות. בין היתר, המטרה העיקרית היא לשלב בין טיפול מתבצע על ידי רופא עבור הסרת כול גדול לבין מענה לצרכי המטופל. אם למשל מדובר בגברים או נשים שהתחרטו על ביצוע הקעקוע, אפשר לתאם מפגש עם צוות רופאים ולשמוע על הפרוצדורה המלאה.

העלמת קעקועים לצמיתות ללא סיכון

טכנולוגיה מתקדמת מאפשרת להעלים קעקועים ללא סיכון. בעבר אמנם היה קשה לחשוב על האופציה של קעקוע להסרה, אך כיום מדובר על תהליך פרקטי שמבוסס על ציוד ומכשירים מהמתקדמים בעולם. כמו כן, הניסיון מראה שניתן להסיר את כל סוגי הקעקועים ולהעלים אותם בסדרת טיפולים קצרה, מהירה וללא תופעות לוואי.

בואו להיפטר מהקעוקים שתמיד רציתם להסיר עכשיו זה הזמן הירשמו

כך מסירים קעקועים

הסיבה שבגללה אפשר בכלל לבצע הסרת קעקועים קשורה לאופן שבו עושים אותם. במקור, הקעקוע נעשה על ידי החדרת דיו לאזור העור הרצוי כדי להשאיר אותו בתוך השכבה התת-עורית. בישראל מותר לעשות קעקועים החל בגיל 16 בליווי הורים, אך בעולם יש אפילו ילדים צעירים יותר שמתנסים בו. מנגד, היהדות אוסרת להיקבר על געגועים ויש כאלה שמתחרטים גם כיוון שינויים בחיים האישיים.

הבעיה היא שככל שהקעקוע גדול יותר והפיגמנט חודר לעומק העור, כך עולה רמת הקושי של הסרת קעקועים לצמיתות. החדשות הטובות הן שבעזרת טכנולוגיה ייחודית ניתן בכל זאת לבצע את הפרוצדורה ובאחוזי הצלחה ראויים להערכה.

שיטות להסרת קעקועים לצמיתות

נכון להיום ישנן שתי שיטות שמתוכן אפשר לבחור את האופן שבו רוצים לבצע הסרת קעקועים לצמיתות. השיטה הראשונה היא הסרת קעקועים בניתוח, בפרוצדורה שמתחילה בהרדמה מקומית וממשיכה בקילוף של שכבת הקעקוע ולאחר מכן תפירה של העור. היתרונות של השיטה הם שהקעקוע אכן נעלם בצורה הרמטית, אך החיסרון הוא שמדובר בפרוצדורה שמשאירה צלקת.

השיטה השנייה היא להשתמש בלייזר. כאן למעשה בולטים היתרונות של טכנולוגיה ייחודית והאופן שבו ניתן ליישם אותה בענפי הבריאות, הרפואה, הקוסמטיקה והאסתטיקה. במילים פשוטות, השימוש בלייזר מפרק את הפיגמנטים שמתחת לעור וכך מאפשר להסיר את הקעקוע לצמיתות במהירות וללא צלקות וכאבים. המגבלה היחידה היא שלא כל צבע יכול לרדת, אך התייעצות עם צוות רפואי תאפשר לדעת זאת מראש.

בואו להיפטר מהקעוקים שתמיד רציתם להסיר עכשיו זה הזמן הירשמו

כך בוחרים שיטת הסרת קעקועים

הדרך לבחור כיצד לבצע הסרת קעקועים לצמיתות עוברת בהכנת שיעורי בית. אם רוצים לקבל את ההחלטה הנכונה, מומלץ להכיר את השוני בין סוגי הקעקועים ובעיקר את ההשפעה של עומק חדירת הפיגמנט לעור. לעומת קעקועי חינה שנחשבים זמניים כי הם מחזיקים מעמד מקסימום שלושה שבועות, קעקועי איפור מדגישים את תווי הפנים ויכולים להחזיק מעמד ארבע שנים.

איזה צבעי קעקועים קל יותר להסיר?

קעקועים בצבעים כהים קל יותר להסיר כי יכולת הפירוק שלהם גבוהה. זה אומר שבניגוד למה שנהוג לחשוב, התהליך של הסרת קעקועים לצמיתות בגווני כחול, ירוק כהה, אפור או אפילו שחור נחשב פשוט בהשוואה להסרת קעקועים בצבע צהוב, אדום, ורוד, לבן, ירוק ותכלת.

מאפיינים של קעקועים קבועים

קעקועים קבועים מייצגים את האתגר המשמעותי ביותר עבור הטכנולוגיה הקיימת. עם זאת, אפשר כאמור לתאם טיפול שמתבצע על ידי רופא וליישם טכנולוגיה חדשנית כמעט בכל גיל. מצד שני, אלו קעקועים שמבוססים על החדרת פיגמנט לשכבה התת עורית ובשביל להעלים אותם צריך לסיים אבחון מלא ולעבור בדיקה מקצועית של רופא עור.

בואו להיפטר מהקעוקים שתמיד רציתם להסיר עכשיו זה הזמן הירשמו

פרמטרים להשוואה בין סוגי טיפולים

צוות רפואי שעוקב אחר הפרוצדורה של קעקועים בוחן כמה פרמטרים במטרה לבחור את סוג הטיפול המתאים לנסיבות הקיימות. ראשית, עליו להביא בחשבון את גודל הקעקוע ולהסיק מתוכו לגבי היעילות של כל שיטה. שנית, רצוי לבחון לעומק את מיקום הקעקוע ואת הצבע שלו כי יש פיגמנטים שאותם כאמור קשה יותר להסיר. שלישית, חשוב לבדוק באופן מקצועי את עומק הקעקוע ואת השטח שאותו הוא תופס. כל אלו משפיעים על ההחלטה ועל תהליך ההחלמה לאחר העלמת קעקועים לצמיתות.

המלצות על הסרת קעקועים הדרגתית

ייתכן מצב ובו צוות רפואי ימליץ על הסרת קעקועים בצורה הדרגתית. המלצה זו רלוונטית אם רוצים להסיר רק חלק מהקעקוע, אם מדובר בקעקוע גדול או כשרוצים למנוע טראומה חמורה וצלקת גדולה.

כך מונעים תופעות לוואי

הזיכרון של העור מתבטא במערכת חיסון עצמאי. מערכת החיסון מונעת מהעור מחיקות מוחלטות ולפעמים נזקים שנעשים ברקמה באים לידי ביטוי שנים רבות לאחר מכן, או יוצרים תגובה מאוחרת בעת חשיפה לשמש, הזרקת סיליקון או תהליך טבעי של פיגמנטציה. הנחת המוצא היא שאי אפשר לצפות לעור חלק ב-100% גם בגלל תהליכי הזדקנות, אך בהחלט צריך וכדאי למנוע את תופעות הלוואי על ידי תהליך מקצועי של הסרת קעקועים לצמיתות.

טיפים לשיפור ביעילות של התהליך

מצבים שבהם יש חיכוך רב באזור של הקעקוע עלול לגרום להופעת צלקות. אם לא רוצים לסבול מצלקות כאלה, מומלץ לבצע את התהליך במרפאה מקצועית שמשתמשת במכשור חדשני. כמו כן, ניתן לשקול ניתוח מקומי לכריתת קעקועים קטנים. במקרים אלו החסרונות הם שעלולים להופיע כאבים מקומיים, אך היתרון הוא שהם חולפים מעצמם בתוך מספר ימים.

התוצאות שוות את המאמץ

לסיכום, שתי השיטות העיקריות להסרת קעקועים לצמיתות נשענות על תכונות מעט שונות. כך למשל ניתוח כירורגי כורת את העור, אך התהליך מסתיים בפעם אחת והצלקת הופכת ללבנה מיד בתום תהליך הריפוי. לעומת זאת, בעת הסרת קעקועים באמצעות קרן לייזר מנסים לפרק את הפיגמנטים הסמוכים ביותר לאפידרמיס – וזאת על ידי שימוש באורכי גל המותאמים במיוחד למשימה זו.

רוצה לקצר את משך הזמן שעובר בין הסרת קעקועים לצמיתות ועד שרואים תוצאות? המומחים מבית הרברט סמואל סנטר ישמחו לקבל את פנייתך.

צרו קשר

טלפון: 0723717984
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Contact Us:
9753* | Send us a Message: