פיגמנטציה - כל מה שצריך לדעת על הטיפול | הרברט סמואל סנטר

פיגמנטציה

קלוז אפ - עין עתידנית

הופעה של כתמים כהים (היפר-פיגמנטציה) או בהירים (היפו-פיגמנטציה) על העור עלולה להפוך למטרד אסתטי. העור עלול להיראות, זקן, לא נקי או חולה. הבשורה הטובה: יש דרכים להעלים פיגמנטציה ולהחזיר לעור את ימי עלומיו.

הסיבות להופעת פיגמנטציה

קיימות מספר סיבות נפוצות להופעת פיגמנטציה, כמו: חשיפה מרובה לשמש, שיזוף ממושך, או גיל. מומלץ לאבחן את הפיגמנטציה ומקורה. האבחון נחוץ כדי לשלול סיבות אחרות כמו: בעיה הורמונלית, רגישות לתכשירים קוסמטיים ו/או לתרופות ומחלה מערכתית.

אבחון מהיר של שינויים בגוון העור הכרחי לזיהוי מחלות ולמניעת התפשטותה של הבעייה והינו הכרחי לצורך התאמת הטיפול הנכון.

מי הן קבוצות האוכלוסין הרגישות יותר להופעת פיגמנטציה?

מתברר כי לתופעת הפיגמנטציה יש העדפה מיגדרית. נשים נוטות לסבול מהבעיה יותר מגברים. ייתכן שעל רקע הומונאלי. הסיכוי להיווצרות פגימנטציה על העור עולה עוד יותר אצל נשים עם קעקועים ואצל נשים מבוגרות עם עור דק ונטייה לייצור יתר של מלנין.לא נקי

סובלים מבעיית פיגמנטציה? רוצים להעלים כתמים בעור? צרו קשר

הרברט סמואל סנטר

תפקיד המלנין ונזקי השמש

מלנין הוא צבע חום-שחור המיוצר על ידי הגוף במטרה להגן על העור. המלנין בולע קרינה אולטרא-סגולית ולכן בשעת שיזוף וחשיפה לשמש, הגוף מייצר ממנו כמות מוגברת והעור משחים. בכך, הוא מגונן על העור מפני מוטציות ב- DNA של התאים. ככל שרמת המלנין גבוהה יותר, צבע העור כהה יותר ולהיפך. המלנין בא לידי ביטוי גם בצבע העיניים והשיער. ככל שנוכחותו בהם נמוכה יותר – צבע העיניים והשיער בהיר יותר.  

המלנין פועל כדי לגונן על העור, אבל הוא אינו מספק הגנה הרמטית. קרני השמש מותירות את רשמיהן על העור. העור מאבד את אחידות הצבע ונזקי השמש מייצרים פיגמנטציה לא אחידה על שכבת העור החיצונית. לעיתים, מדובר בכתמים כהים על העור ולעיתים בכתמים בהירים (ויטיליגו). בסופו של דבר, העור סופג צבע בנקודות מסויימות, מאבד את אחידותו ומזדקן. הזדקנות העור היא גם במרקם, גם בגמישות וגם בצבע.

טיפול מניעתי בכתמים בעור

הדרך הטובה ביותר לשמור על העור היא לסייע למערכת ההגנה הטבעית של הגוף באמצעים נסופים.

 • להמנע מחשיפה לשמש בשעות החמות
 • להשתמש בקרם לחות ובקרם עם מקדם הגנה מפני קרינת UVA ו- UVB
 • לחבוש בקיץ כובע ובגדים המכסים היטב את הגוף
 • להמנע משיזוף ממושך על חוף הים ובמכונות שיזוף

 

 

מתעניינים בטיפול בפיגמנטציה? השאירו פרטים

כירורגיה פךסטית - טיפולי פנים

התמודדות עם פיגמנטציה

החדשות הטובות עבור אנשים המעוניינים להעלים פיגמנטציה בעור הן שיש איך. קודם כל, יש טיפולים דרמטולוגיים שנועדו להבהיר כתמים ולהסתירם. מוצרי קוסמטיקה ומשחות לשימוש ביתי מיועדים למי שסובלים מבעיות פיגמנטציה קלות. במקרים שבהם הנזקים לעור חמורים יותר ומערבים שטחים גדולים של עור הפנים או הידיים קיימים פתרונות אחרים:

 • פילינג כימי עמוק אצל רופא ובהרדמה מלאה
 • טיפולי לייזר
 • טיפולי אינפרא אדום/טיפולי IPL

לשם ההשוואה, טיפול בסיסי בכתמים על הידיים או הרגליים ניתן לבצע בעזרת פילינג שטחי בבית. השימוש בתכשירים ביתיים נהנה מזמינות גבוהה אך יעילותו מוגבלת. הוא כולל: טיפול באמצעות בוויטמינים וחומצות בעלות יכולות קילוף והסרה של שכבות העור העדינות.

היתרונות של טיפולים מתקדמים

שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לטיפול בפגימנטציה מאפשרת אבחון מדוייק והתאמת הטיפול לסוג הכתם. לעומת זאת, טיפול מסורתי  ביתי ולא מדויק עלול להחריף את הבעייה. טיפולי לייזר ואינפרא אדום משיגים תוצאות מעולות בתהליך בטוח שאינו פולשני.

משך התהליך וזמן ההחלמה

סדרות טיפולים במכשיר IPL כוללות 3-5 מפגשים וכל טיפול נמשך 10-15 דקות. הטיפול עצמו אינו כואב ויעיל מאוד בהעלמת כתמי גיל, נימים ונמשים.

החלמה מפילינג עמוק הינה ממושכת יחסית ונמשכת 14-30 ימים. החלמה מטיפול פיגמנטציה באמצעות מכשיר  IPL – הינה קצרה יותר משמעותית. 

לאחר אבחון ומתן המלצה לגבי הטיפול הרצוי, תקבלו הערכה מסודרת מהרופא לגבי הטיפול הנבחר, יתרונותיו, חסרונותיו ומשך ההחלמה הצפוי לאחריו.

מטפלים בחורף

הזמן המועדף לטיפול בפיגמנטציה

עונת החורף היא העונה החמה של טיפולי פיגמנטציה. הסיבה לכך פשוטה: פחות חשיפה לשמש. פחות קרינת אור לא רצויה. טמפרטורות נמוכות יחסית. כל אלו מבטיחים זמן החלמה קצר יותר, פחות רגישות בעור ופחות חשש להופעת פיגמנטציה חדשה על העור כשהוא חשוף יותר.

אנו מציעים שורה של טיפולים לפיגמנטציה עם רופאים שעלו ארצה מצרפת ומכשור המתקדם מסוגו בעולם. צרו קשר עכשיו בטל: 9753* או השאירו פרטים בטופס למטה ונחזור אליכם בהקדם לתיאום תורר.

צרו קשר

טלפון: 076-5310262
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   Contact Us:
   9753* | Send us a Message: