ניתוח אף | הרברט סמואל סנטר

ניתוח אף

טיפולי פנים

האף הוא מרכז הפנים ובאופן טבעי הוא תופס הרבה תשומת לב. אף גדול מדי, בולובוסי, ארוך מדי, מעוקם או בעל צורה יוצאת דופן – עלול לפגום באסתטיקה, של הפנים. ניתוח אף הינו פתרון למי שסובל ממראה האף שלו ורואה בו פגם אסתטי. זו הדרך המקובלת ביותר לעצב ולהתאים את מבנה האף, צורתו וגודלו לפנים. זו הדרך שבה בוחרים מרבית האנשים שהגיעו למסקנה שהם מעדיפים יופי על "אף עם אופי". חלק ניכר ממי שבוחרים לבצע ניתוח אף, סובלים מירידה משמעותית בבטחון העצמי. אצל חלק זה גולש ומדרדר לקשיים רגשיים ולבעיות חברתיות. במצבים כאלה, הבחירה בניתוח פלסטי, היא כמעט בלתי נמנעת. 

לא רק אסתטיקה

ניתוח אף הינו, לעיתים, כורח רפואי. למשל, במקרים שבהם מבנה האף גורם לליקויי נשימה. במצבים כאלה, הניתוח יבוצע לצורך תיקון פגמים מבניים במחיצת האף והקונכיות. התיקון יהיה פנימי בתוך מערות האף ומחיצת האף  ולא בהכרח יהיה לו ביטוי מבחוץ.

איך מבוצע ניתוח אף?

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים היותר מורכבים בתחום הניתוחים הפלסטיים. הוא עשוי לכלול טיפול נרחב ברקמות הפנימיות, בסחוסים ובשלד האף (העצם). מידת ההתערבות הכירורגית תלויה במבנה האף ובתוצאה הנדרשת. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, והוא אורך כשעה עד שעתיים. במהלך הניתוח מתבצעים חתכים המוסתרים בתוך האף, דרכם מורם בעדינות העור המכסה את העצם ואת הסחוסים, ובכך מתאפשרת גישה לעיצוב מחדש של מבנה האף. לאחר שהמבנה הבסיסי של האף מפוסל לצורה הרצויה, המנתח יתפור בעדינות את החתכים המוסתרים בתוך הנחיריים.

למה לצפות לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח האף יכוסה בסד גבס וצפויות נפיחויות ואי נוחות בנשימה דרך האף. כשבוע לאחר הניתוח הסד יוסר.  בשלב הזה לא ניתן יהיה לראות את צורת האף החדשה עקב נפיחות ושטפי דם באזורים הסמוכים לאף. הנפיחות הראשונית שוככת משמעותית כעבור חודש עד חודשיים, אך יחלפו עוד מספר חודשים עד שהיא תחלוף לחלוטין. תהליך הריפוי איטי למדי. במהלכו, יחולו שינויים הדרגתיים במראה האף עד שהוא יתעצב לצורתו הסופית. בדרך כלל, זה אורך כשנה ממועד הניתוח.

מומלץ לקרוא גם:

צרו קשר

טלפון: 9753*
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

      Contact Us:
      9753* | Send us a Message: