תיקון נזקי לידה | הרברט סמואל סנטר

תיקון נזקי לידה

פלסטיקה גניקולוגית

תיקון נזקי לידה

במהלך לידות נרתיקיות רבות וכדי להמנע מדימויי יתר, מבצע הצוות המיילד חיתוך מבוקר באזור החיץ. בסיום הלידה החיתוך נתפר. התפרים מתבצעים בזמן שהמקום רגיש ולעיתים נפוח או בצקתי. התוצאה היא שהתפר עלול להדק מדי את הנרתיק או להיפך, להותירו רופף למדי. לאחר שהמקום מתרפא עלולה האשה לחוש שינוי של ממש בעת קיום יחסי מין. הנרתיק עלול להיות מכווץ מדי או רפוי מדי וההנאה מחיי המין נפגמת משמעותית.

הפגימה ביחסי המין אינה פוסחת גם על בני זוגן של הנשים והיא עלולה להשליך על שלמות חיי הזוגיות והמשפחה. לכן, מומלץ במצבים אלו לשים את תחושות הבושה ואי הנעימות בצד ולהגיע לאבחון אצל רופא מומחה בתחום האפיזיוטומיה.

אז מה עושים?

אם בעבר נשים המשיכו את חייהן מבלי לנסות לפתור את הבעיה – היום המצב שונה. ההשלכות הנפשיות עלולות  להיות לא פשוטות ואף הרסניות. נשים יודעות שהפגיעה בחיי המין ובאינטימיות והסכנה לחיי המין והמשפחה – איננה גזירת גורל. במקום להקלע למצב של חוסר בטחון בנשיות, תחושה של אובדן הסקסאפיל ובושה – אפשר לטפל בבעייה בצורה פשוטה ומהירה ולהחזיר את המצב לקדמותו. 

לייעוץ והכוונה מטובי הרופאים באסתטיקה ואגינלית השאירו פרטים

מתי ואיך נכון לבצע תיקון חתך חיץ שלא נתפר כראוי?

אנו ממליצים להמתין כחודשיים ואף יותר בטרם יבוצע ניתוח תיקון.

התיקון מתבצע בחדר ניתוח בתנאים סטריליים. מדובר בניתוח קצר ופשוט למדי, אבל הוא דורש רמת מיומנות ומקצועיות גבוהה.

לפני הטיפול יקיים הרופא המטפל שיחה עם המטופלת ויספק הסברים מלאים על התהליך, סיכוניו ויתרונותיו. הניתוח יתבצע לאחר תיאום ציפיות מתן מידע מלא למטופלת. הוא יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית או  מלאה בהתאם להמלצת הרופא המנתח.

בתום הניתוח האישה נשארת להתאוששות האורכת כמספר שעות. לאחר אישור הרופא היא משוחררת לביתה. חזרה לחיי מין תקינים יכולה להיות כעבור מספר שבועות. 

הרברט סמואל סנטר
אך נוצרים נזקי לידה

האם להמתין לעוד לידות ואז לבצע את התיקון?

שאלה זו עולה לדיון פעמים רבות. נשים שמתכננות להביא ילדים נוספים לעולם מתלבטות אם לא לבצע ניתוח פלסטי רק לאחר מכן. ההמלצה שלנו היא לא להמתין. משמעות ההמתנה עלולה להיות סבל מתמשך מחיי מין ירודים, פגיעה בתחושת הנשיות ובבטחון העצמי ופגיעה בחיי הזוגיות. הניתוח אינו פוגע בלידה שתבוא לאחר מכן. לכן אין צורך להמתין פרקי זמן ארוכים לצורך כך.

צרו קשר

טלפון: 076-5310262
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

      Contact Us:
      9753* | Send us a Message: