תיקון נזקי לידה | הרברט סמואל סנטר

תיקון נזקי לידה

פלסטיקה גניקולוגית - גוף מעוצב

תיקון נזקי לידה

חלומה של האישה ללדת, רגע אושר לו מחכים וממתינים לעתים שנים רבות. אולם בצד שמחת הלידה והאושר מהגדלת המשפחה, האישה משלמת על כך לרוב מחיר אישי יקר בחייה האינטימיים.

תהליך הלידה גורם לאישה נזקים אינטימיים הנובעים כתוצאה מחיתוך חיץ הנקבים בלידה ועד למצב של נזק לרצפת האגן. גם התפירה הנעשית כשהאזור מדמם ובצקתי יכול להביא לידי ריפוי לא תקין, לכיווץ או רפיון הנרתיק.

בעיות אלה יש לתקן על ידי רופא מומחה בתחום האפיזוטומיה, כדי שהרופא ידע לאבחן את המקור ולהתאים לזה את הטיפול הנכון.

מה קורה לאישה אחרי הלידה?

לאחר הלידה האזור מדמם והופך לבצקתי ולכן כאשר מנסים לאחות על ידי תפירה העבודה אינה מדויקת וקשה מאוד. יש קושי לעצור את הדימום ולבצע התאמה מדויקת אנטומית של החלקים. לכן האיחוי לאחר הלידה אינו יכול להביא לתוצאה הרצויה ואף להותיר לא אחת את האישה עם נזקים הקרויים "נזקים לאחר הלידה". נשים רבות נותרות עם הנזקים האלה על אף המחיר הרב הן הנפשי והן הפיסי שהם מותירים בה. וכך הן ממשיכות לחיות לצד הנזק התדמיתי והפיסי שנותר בהן.

צריך להבין המצב לאחר הלידה דורש תיקון מיידי רפואי של המקום ולכן אי אפשר לצפות לתיקון אופטימלי במיוחד במצב הרפואי בו הוא נתון באותם רגעים. האיחוי נעשה לא אחת תוך כדי דימום וכאבים וטיפול שצריך להיות גם מהיר. קשה במצב שכזה להגיע לאיחוי מושלם של החלקים ולהחזיר את המצב לקדמותו עבור האישה.

אם בעבר האישה היתה ממשיכה את חייה עם התוצאות שהיו מלוות אותה בהמשך, כיום ניתן לשנות זאת ולתקן את הבעיות שנוצרו.

ההשלכות הנפשיות יכולות להיות לא פשוטות ואף הרסניות. חיי מין שנפגעים באופן קשה ומכאן לפגיעה באינטימיות, פגיעה בזוגיות ובקשר המיני בין בני הזוג. דברים אלה יכולים להביא להשלכות קשות עבור בני הזוג, המשפחה. מעבר לכך למצב תדמיתי ירוד עבור האישה, הרגשה נפשית שבה היא חשה חוסר בטחון נשי. כל אלה יכולים להשתנות וניתן לטפל בהם באופן די מהיר ואף לא מסובך. טיפול שיכול לשנות את חיי האישה ולשנות באופן דרמטי את הדימוי העצמי שלה ואת הזוגיות שלה. דבר זה הינו בעל חשיבות רבה ולא כדאי להחמיצו או לא לטפל בו.

לייעוץ והכוונה מטובי הרופאים באסתטיקה ואגינלית השאירו פרטים

מתי להתחיל לטפל לאחר הלידה ?

אנו ממליצים להמתין כחודשיים, וניתן גם כמה חודשים,  בטרם יבוצעו התיקונים ולבדוק את האזור באופן רפואי מקצועי. יש לבצע את התיקון  בחדר ניתוח לכל דבר בתנאים מתאימים שיאפשרו ניתוח סטרילי רפואי ברמה הגבוהה ביותר.

מדובר בניתוח קצר, די פשוט אולם דורש מיומנות ומקצועיות כדי להגיע חזרה למצב האופטימלי ביותר עבור האישה.

אישה צריכה להיות מודעת כי היא יכולה לחזור לחיים אינטימיים טובים ומהנים ולהחזיר את גופה במקומות אלה למצב שהיה לפני כן ולא להשים עם מצב אחר שפוגע בנשיות שלה ומכאן לבעיות בביטחון העצמי, תפקוד מיני, ולפגיעה בזוגיות.

כל אלה יכולים להיחסך מהאישה בטיפול פשוט ומקצועי שיתקן את נזקי הלידה שחוותה.

הניתוח כאמור קצר ויכול להמשך כחצי שעה בלבד ולא צפויים בו סיבוכים מיוחדים, אם כי שוב נבהיר, כי כל ניתוח כרוך בסיכון.

הטיפול כמו כל הטיפולים במרכז הרברט סמואל המבוססים על שיחה והבנה של הבעיה והציפיות הסבר לאישה לגבי מצבה ומה ניתן לתקן ומהן ההשלכות לאחר מכן. לאחר הבנת הנושא וקבלת פרטים באופן אישי עוברים לטיפול עצמו, לניתוח. זה יכול להתבצע תחת הרדמה מקומית או אף מלאה בתאום ולפי הצורך וכאמור על פי המלצות הרופא המנתח.

לאחר הטיפול כמובן עוברת האישה תקופת החלמה ומעקב על ידי הצוות הרפואי כדי להביא את האישה חזרה למצב תקין ולשיפור חייה האינטימיים.

הרברט סמואל סנטר
אך נוצרים נזקי לידה

האם להמתין לעוד לידות ואז לבצע את התיקון?

שאלה זו נשאלת על ידי לא מעט נשים האם להמתין ללידה שניה או שלישית נניח ואז לעבור ניתוחים פלסטיים אלה כדי  לתקון נזקי לידה. הרופאים ממליצים לא להמתין, למה לסבול מחיי מין ירודים או פגיעה בהרגשה והתחושה האישית. הניתוח אינו פוגע בלידה שתבוא לאחר מכן. לכן אין צורך להמתין פרקי זמן ארוכים לצורך כך.

פרטים נוספים על הטיפול והניתוח:

מדובר בהליך של ניתוח כבכל ניתוח רפואי ויש לכך סיכונים. הניתוח אורך 20 -30 דקות בדרך כלל. לני הניתוח האישה מקבלת הסבר מפורט וייעוץ והכנה לקראת הטיפול.

על אף שמדובר בניתוח לכאורה פשוט חשובה מיומנות הרופא המנתח, הניסיון שלו כדי שידע לבצע עבודה מדויקת והטובה ביורת עבור האישה, בנושא זה אנו לא מתפשרים עבורך.

בתום הניתוח האישה נשארת להתאוששות האורכת כמספר שעות. לאחר אישור הרופא היא משוחררת לביתה להמשך. חזרה לחיי מין תקינים יכולים להיות כעבור מספר שבועות. במשך זמן זה אנו במרכז בקשר עם האישה ומלווים אותה עד לחזרה מלאה לחיים רגילים אלא שהעם עם בטחון נשי, דימוי עצמי גבוה ואיכות חיים כפי שמגיע לך!

צרו קשר

טלפון: 0723717984
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Contact Us:
9753* | Send us a Message: